PODSUMOWANIE XI. EDYCJI „MARATONU MAKULATUROWEGO- ZAMIENIAMY PAPIER NA LEKI”

 


W dniu 18 maja br. odbyła się uroczysta gala - z rozdaniem prestiżowych pucharów, nagród i dyplomów - podsumowująca XI edycję „Maratonu". Puchar Przyjaciela Zwierząt w tym roku zdobyła Szkoła Podstawowa w Żabnicy! Zwyciężyła w największej charytatywnej rywalizacji Pomorza Zachodniego, czyli w „Maratonie Makulaturowym - zamieniamy papier na leki". W dużej mierze to dzięki tej placówce na koncie akcji wspierającej bezdomne zwierzęta Szczecina znalazło się prawie 100 ton makulatury.


„Maraton" to współczesny fenomen. Służy zamianie starych i niepotrzebnych papierów w leki dla najsłabszych: porzuconych, opuszczonych, zaniedbanych i bezdomnych "naszych braci mniejszych", którym stara się pomóc Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Szlachetna akcja, w jakiej uczestniczą najmłodsi: przedszkolaki i uczniowie. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem - o czym świadczy wynik właśnie rozstrzygniętej XI. edycji „Maratonu": prawie 100 t makulatury.


- Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom: uczniom i przedszkolakom, ich rodzicom i nauczycielom. Za wielkie serce dla bezdomnych zwierząt! - mówi dr Beata Więcaszek, wiceprezes szczecińskiego TOZ. - Dziękujemy również firmom Remondis oraz EKO-PUNKT za wsparcie finansowe i organizacyjne naszego konkursu, a także „Kurierowi Szczecińskiemu" za objęcie patronatem medialnym konkursu, ufundowanie Pucharu Przyjaciela Zwierząt i aktywne propagowanie proekologicznej postawy wśród najmłodszych mieszkańców naszego regionu.


 

 

 

 

 

 

 

 

 
© 2015 EKO-PUNKT ORGANIZACJA ODZYSKU OPAKOWAŃ S.A.