Przedsiębiorcy

Każdy przedsiębiorca, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach ma obowiązki uregulowane ustawą z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (Dz.U. 2013 poz. 888).

Nasz model biznesowy oparty na ścisłej współpracy EKO-PUNKTU ze spółkami z Grupy REMONDIS, firmami zajmującymi się gospodarką odpadami oraz recyklerami daje gwarancję rzetelnej realizacji usługi recyklingu opakowań. Będąc częścią Grupy Remondis, możemy wspierać naszych klientów we wszystkich obszarach ochrony środowiska i oferować dodatkowe usługi oraz kompleksową wiedzę.

20
22

Osiągnięcie poziomów recyklingu opakowań

Osiągnięcie poziomów recyklingu opakowań dotyczy każdego przedsiębiorcy, który wprowadza produkty w opakowaniach na rynek: firm produkcyjnych, sprzedawców internetowych, importerów, punktów gastronomicznych i firm cateringowych – wszystkie te podmioty muszą wykazać, że część opakowań, które zostały przez nich wprowadzone na rynek, udało się zabrać i poddać recyklingowi.

I właśnie my ten obowiązek w imieniu przedsiębiorców wykonujemy!

Zużyte opakowania, w ramach opłaty za naszą usługę, zbieramy, sortujemy i poddajemy recyklingowi. Ma to na celu utrzymanie surowców z opakowań w obiegu tak długo, jak to możliwe, a tym samym zapewnienie ochrony cennych zasobów pierwotnych. Naszym priorytetem jest również zmniejszanie ilości opakowań wprowadzanych na rynek, które nie nadają się do recyklingu, ponieważ nie mogą one być ponownie wykorzystane w gospodarce obiegu zamkniętego.

Prowadzenie ewidencji i doradztwo środowiskowe

Mamy duże doświadczenie i wiedzę – prawną i praktyczną – w zakresie postępowania z odpadami. Dlatego możemy zaoferować kompleksową obsługę doradztwa środowiskowego.

Jeżeli jednak potrzebujesz wsparcia tylko i wyłącznie w zakresie ewidencji opakowań – także jesteśmy do Twojej dyspozycji.

21

Przejęcie obowiązku edukacji ekologicznej

Edukacja ekologiczna jest bardzo ważnym elementem naszych wartości i naszego sukcesu. Jak w każdym środowisku (nie tylko „naturalnym”), wszystko się ze sobą łączy. Aby osiągnąć wysokie wskaźniki zbiórki, potrzebujemy wsparcia konsumentów. Dzięki szeroko zakrojonym akcjom ekologicznym podejmowanym w ramach Grupy REMONDIS, możemy realnie wpływać na kształtowanie proekologicznych postaw zarówno w całym społeczeństwie, jak i w środowiskach lokalnych. Efekty widać, bo odzysk surowców z odpadów jest z roku na rok coraz wyższy.

Mówiąc w największym skrócie, tematyka naszych akcji edukacyjnych obejmuje m.in. promocję właściwego postępowania z odpadami i redukcję odpadów „u źródła”, a więc popularyzację świadomych wyborów u konsumentów.

Edukacja to nasza misja

23
24

Ceny zgodne z rynkiem

Pomimo licznych wartości dodanych, ceny EKO-PUNKT są bardzo konkurencyjne.

Będąc częścią światowego giganta i dzięki bliskiej współpracy z wieloma lokalnymi podmiotami, możemy korzystać z takich zjawisk biznesowych jak efekty skalowania i synergii. Dobra organizacja i niskie koszty własne przekładają się na korzyści dla Ciebie!

Dodatkowe usługi

Jako profesjonaliści w swojej branży oferujemy szereg usług wykraczających poza standard. Dla naszych klientów realizujemy szerokie spektrum zadań: od odbioru surowców wtórnych po zapewnienie recyklatu do produkcji opakowań.

Gwarantujemy:

09

Rzetelność

10

Ceny zgodne
z rynkiem

11

Pewność prawną

Dodatkowe usługi

W Polsce najwięcej zużywanych opakowań jest produkowanych z tworzyw sztucznych, są to m.in. folie, torby, pudełka i butelki. Drugą najbardziej popularną grupą są opakowania wykonane z papieru, w mniejszym stopniu z metali lekkich oraz szkła. Największe ilości produktów w opakowaniach wprowadzają na rynek producenci żywności, napojów, branża farmaceutyczna i kosmetyczna. Część z odpadów opakowaniowych jest zbierana w ramach selektywnej zbiórki i dzięki recyklingowi surowce wracają z powrotem do obiegu. Narasta jednak problem coraz większego zużycia opakowań, co ma bezpośredni związek ze wzrostem konsumpcji i sprzedaży internetowej.

W 2013 roku znowelizowana została ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, aby przeciwdziałać negatywnym skutkom zbyt dużej ilości wytwarzanych odpadów opakowaniowych. Ustawa przewiduje m.in. sukcesywne zwiększanie poziomów recyklingu. Ponieważ za realizację tych poziomów odpowiedzialne są firmy wprowadzające na rynek produkty w opakowaniach, a podmioty te rzadko dysponują odpowiednimi narzędziami, by te obowiązki realizować, zlecają je organizacjom odzysku. W ten sposób, w imieniu wprowadzających opakowania na rynek, organizacje odzysku organizują cały proces zbiórki i przetwarzania opakowań.

Gospodarka obiegu zamkniętego przewiduje, że recykling jest zadaniem całego społeczeństwa: ma się do niego przyczyniać nie tylko handel i przemysł, ale także konsumenci. Firmy przekazują zebrane w swoich zakładach odpady opakowaniowe do firm profesjonalnie zajmujących się gospodarką odpadami, a te do recyklerów. Ale największe wyzwanie to segregacja odpadów przez mieszkańców w gospodarstwach domowych. Tylko te odpady opakowaniowe, które prawidłowo posegregujemy w domach i przekażemy firmom odbierającym odpady, zostaną ostatecznie poddane recyklingowi. Jeśli tego nie zrobimy i odpady opakowaniowe zmieszamy z komunalnymi trafią na składowiska odpadów. Pomocne wskazówki dotyczące segregacji zapewnia konsumentom Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 906) w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów. Odpowiedzialność za właściwe gospodarowanie odpadami należy do każdego z nas.

Gwarantujemy rzetelną i zgodną z prawem usługę, przekazując do recyklingu rzeczywisty strumień odpadów opakowaniowych. Dokumenty potwierdzające recykling zawsze mają pokrycie w masie odpadów poddawanych recyklingowi.

Formularz ofertowy

    Jeżeli chcesz, żebyśmy zrealizowali Twój obowiązek, wypełnij poniższe dane:

    Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie ochrony środowiska, wyślij zapytanie: